Abp Hoser: szpital nie jest fabryką, a człowiek nie jest przedmiotem

fot. Magdalena Gronek

Arcybiskup senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył uroczystej mszy św. w Mazowiecki Szpital Bródnowski na zakończenie nawiedzenia Kopii Jasnogórskiego Wizerunku. Na zakończenie liturgii kapelani, pacjenci oraz personel medyczny zwierzyli siebie Matce Bożej.

W homilii arcybiskup Henryk Hoser podkreśli, że chory nie jest numerem w systemie ale jednostką, która potrzebuje holistycznej pomocy.

 

Pacjent potrzebuje nie tylko fachowej opieki medycznej a więc dobrych specjalistów, ale również pomocy na płaszczyźnie psychicznej i duchowej – zwrócił uwagę arcybiskup Henryk Hoser podkreślając wartość zespołów terapeutycznych.

 

Przyznając, że medycyna ma swoje ograniczenia abp senior zachęcał by w sytuacjach trudnych lekarze i pacjenci szukali oparcia w Maryja. Ona jest nazywana Uzdrowieniem Chorych – przypomniał arcybiskup Henryk Hoser.

 

Dziś obraz przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, skąd po południu zostanie przewiedziony do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Magdalena Gronek