Franciszek: niech krzyż będzie dla nas znakiem oczyszczenia

fot. EPA/GIUSEPPE LAMI Dostawca: PAP/EPA

Podczas środowej audiencji ogólnej papież Franciszek podsumował swoją wizytę w Kolumbii. Podkreślił, że jej celem było umocnienie narodu kolumbijskiego w rozpoczętym już procesie pokojowym.

 

Tłumaczenie:
(Kolumbia – jak większość krajów Ameryki Łacińskiej – jest krajem o bardzo silnych korzeniach chrześcijańskich. I o ile fakt ten czyni jeszcze bardziej przenikliwym ból z powodu tragedii wojny, która go rozdarła, to jednocześnie stanowi on gwarancję pokoju, silny fundament jego odbudowy, siłę napędową jego niezwyciężonej nadziei.)

Nawiązując do motta pielgrzymki „Uczyńmy pierwszy krok” Franciszek życzył, by każdy Kolumbijczyk mógł uczynić każdego dnia pierwszy krok ku bratu i siostrze, i w ten sposób budować pokój w miłości, w sprawiedliwości i w prawdzie.

Papież Franciszek podczas audiencji podziękował Polakom za modlitewne wsparcie jego pielgrzymki do Kolumbii i przypomniał o znaczeniu krzyża w życiu chrześcijańskim.

 

Wśród uczestników audiencji byli między innymi wierni z archidiecezji gnieźnieńskiej i krakowskiej. W sumie na Placu świętego Piotra zgromadziło się około trzynastu tysięcy pielgrzymów z całego świata.

KAI