III edycja biegu AliRun

fot. organizatorzy

16 czerwca br. (sobota) w Izabelinie na polanie Jakubów przy dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się III edycja biegu AliRun – biegnij z księdzem Alim wraz z Piknikiem Rodzinnym pod hasłem „Dziękując za niepodległość”.

Dystans biegu głównego to symboliczne 1918 m. W ramach pikniku odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży, gra terenowa „Szaniec Kampinos”, wspólne zabawy dla Rodzin, twórcze gry i konkursy, kreatywne zadania młodzieży oraz liczne atrakcje adresowane dla juniora i seniora. Nie zabraknie ciekawostek przyrodniczych, które odkryją parkowi leśnicy.

Trasy biegów prowadzą urokliwymi, leśnymi ścieżkami w Puszczy Kampinoskiej. W południe pobiegną kolejno: przedszkolaki, klasy młodsze i starsze ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Na koniec zaplanowano bieg główny. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki oraz medale. Zwycięzcy sympatyczne upominki.

Pomysłodawcą biegu był trzy lata temu ks. dr Jerzy Jastrzębski. W tym roku organizatorem imprezy jest Fundacja im. Księdza Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego”, której misją jest kontynuowanie dzieł zapoczątkowanych przez zmarłego w opinii świętości kapłana, społecznika, a przede wszystkim człowieka o sercu przepełnionym ewangeliczną miłością  – Księdza Aleksandra Fedorowicza. AliRun odbędzie się w dn. urodzin ks. Alego (16 czerwca 1914 r.).

Plan Pikniku Rodzinnego „Dziękując za niepodległość”:

10.00 Msza św. w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie

Po zakończonej Eucharystii wspólne przejście na miejscowy cmentarz
i modlitwa przy grobie ks. Aleksandra Fedorowicza.

12:00 Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego – Polana Jakubów przy dyrekcji KPN

12.15 – 14.00 Biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Gra terenowa „Szaniec Kampinos”

14.00-14.30 Program artystyczny dzieci z przedszkola im. ks. Aleksandra  Fedorowicza w Izabelinie

16.00-17.30 Koncert zespołu „Arka Noego”  

fot. organizatorzy