Jubileusze misyjne podczas wakacyjnego zjazdu w Warszawie

fot. episkopat.pl

W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie trwa trzydniowy Wakacyjny Zjazd Misjonarzy. We wtorek, w trakcie uroczystej mszy świętej, obchodzone jubileusze misyjne, kapłańskie i zakonne.

W homilii biskup Jerzy Mazur podkreślił, że powołanie misyjne jest wyrazem miłości Boga, który pragnie zbawienia wszystkich ludzi. Przewodniczący Komisji do spraw Misji Konferencji Episkopatu Polski dodał, że nie ma piękniejszego powołania niż być z ludźmi w najistotniejszych dla nich wydarzeniach.

 

Bp Mazur zachęcał również misjonarzy do całkowitego zawierzenia Bogu i Jego łasce, przekonując, że jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza droga realizacji misyjnego posługiwania.

 

W Wakacyjnym Zjeździe Misjonarzy w Warszawie w tym roku bierze udział około dziewięćdziesięciu misjonarzy. W ciągu trzech dni poznają oni aktualną sytuacją Kościoła w Polsce.

Spotkali się już oni z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Poznali również zakres działania wszystkich agend Komisji Misyjnej i aktualne możliwości pomocy, łącznie z tym, jak powinni się zachować się wobec zagrożeń i niebezpieczeństw na misjach.

Na temat orędzia fatimskiego wykład wygłosił przewodniczący Polskiego Towarzystwa Mariologicznego ojciec Grzegorz Bartosik.

Magdalena Gronek