Kard. Nycz: miłość do Chrystusa jest najgłębszym motywem posługi misyjnej

fot. Magdalena Gronek

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył mszy świętej podczas Wakacyjnego Zjazdu Misjonarzy w Centrum Formacji Misyjnej. Bierze w nim udział około 100 misjonarzy. W ciągu trzech dni poznają oni aktualną sytuacją Kościoła w Polsce. Spotkają się również z przedstawicielami władz.

W homilii kardynał Kazimierz Nycz przypomniał o misyjnej naturze Kościoła przestrzegając przed zawężonym rozmienieniem tego pojęcia. Podkreślił, że potrzeba zarówno tych którzy pozostają w kraju by ofiarnie służyć w duszpasterstwie jak i tych którzy będą głosić Dobrą Nowinę tam gdzie nikt nie słyszał o Chrystusie.

 

KardynałKazimierz Nycz wrócił uwagę, że jednym z ważnych znaków czasu jest dynamiczny rozwój Kościoła katolickiego w Azji.

 

Metropolita warszawski podziękował również misjonarzom za ich wiarę i oddaną posługę.

 

W czasie zjazdu misjonarze zapoznają się z zakresem działania wszystkich agend Komisji Misyjnej i aktualnych możliwości pomocy, łącznie z tym jak powinni się zachować się wobec zagrożeń i niebezpieczeństw na misjach.

W piątek spotkają się z przedstawicielami władz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w sobotę wezmą udział w uroczystościach zakończenia peregrynacji kopii Jasnogórskiego Wizerunku, który nawiedzał parafie diecezji warszawsko-praskiej.

Magdalena Gronek