Home / Wiadomości  / Legia wygrała w Gdańsku i już druga w tabeli

Legia wygrała w Gdańsku i już druga w tabeli

Legia Warszawa wygrała w niedzielę na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:1. Był to mecz na szczycie 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Gospodarze prowadzili od 48. minuty, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym do własnej bramki trafił Adam Hlousek. Bohaterem spotkania był Michał Kucharczyk, który wszedł na boisko w 56. minucie i już dwie minuty później doprowadził do remisu, a w 87. minucie ustalił wynik meczu.
Po spotkaniu zdobywcę obu bramek dla Legii komplementował były kolega z klubu, a obecnie bramkarz Lechii – Dusan Kuciak.

Bramkarz Legii Arkadiusz Malarz podkreślał, że najważniejsze jest zwycięstwo.

Liderem jest Jagiellonia Białystok, która ma 49 punktów, Legia jest druga i traci punkt, podobnie jak trzeci Lech. Lechia jest czwarta z dorobkiem 46 punktów.