Piknik Poznaj Dobrą Żywność „Polska Smakuje”

fot. organizatorzy

Już w najbliższą sobotę 16 czerwca 2018 roku odbędzie się Piknik Poznaj Dobrą Żywność „Polska Smakuje”, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Miejscem Pikniku Poznaj Dobrą Żywność „Polska Smakuje” jest teren Wyścigów Konnych Warszawa – Służewiec.

 Resort rolnictwa zaprasza dorosłych i dzieci do wspólnego spędzenia czasu na Pikniku Poznaj Dobrą Żywność Polska Smakuje”, który odbędzie się na terenie Wyścigów Konnych Warszawa – Służewiec w godzinach 11:00-18.00. Podczas wielkiego święta polskiej zdrowej żywności będzie można spróbować i kupić najlepsze polskie produkty, zobaczyć wystawy poświęcone wsi i rolnictwu, zaplanować wakacyjny wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, wziąć udział we wspólnym gotowaniu z szefem kuchni i popularyzatorem kuchni molekularnej – Łukaszem Konikiem.

Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci w tym konkursy, gry, zabawy i animacje. Na piknikowej scenie wystąpią zespoły ludowe, a ich prezentacja połączona będzie z warsztatami polskich tańców narodowych i ludowych oraz nauką przyśpiewek.

W Pikniku uczestniczyć będzie blisko 100 wystawców posiadających produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność oraz wytwarzających produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne. Swoje stoiska zaprezentują także organizacje, stowarzyszenia i instytucje branżowe, tj. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Krakowie, Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, Polska Organizacja Turystyczna, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Fundusze promocji produktów rolno-spożywczych i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

W programie Pikniku znajdą się ponadto wystawy zabytkowych maszyn rolniczych, zwierząt hodowlanych, a także prezentacja ofert gospodarstw agroturystycznych.

Punktem kulminacyjnym będzie gonitwa o Nagrodę Bandosa rozgrywana na dystansie 2400 metrów dla 4-letnich ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej, objęta Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

fot. organizatorzy