Przed uroczystościami 97. rocznicy „Cudu nad Wisłą”

fot. Salve TV

Centralne obchody 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej również „Cudem nad Wisłą” odbędą się 15 sierpnia w Ossowie i w Radzyminie. Zgodnie z tradycją wtorkowe uroczystości w Ossowie rozpoczną się modlitwą przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki – kapelana 236. ochotniczego pułku piechoty Legii Akademickiej, złożonego głównie z gimnazjalistów i studentów.

– Zgodnie z legendą jego śmierć stanowi punkt zwrotny Bitwy Warszawskiej- zwraca uwagę bp warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

 

Następnie procesja przejdzie do pomnika Katyńskiego i do Doliny Dębów, gdzie zostaną odsłonięte dwa kolejne popiersia: śp. Marii Kaczyńskiej żony prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz. śp. kapitana BOR Pawła Janeczka.

 

Uroczystej mszy św. w kaplicy na Cmentarzu Poległych w Ossowie będzie przewodniczył abp Henryka Hoser. Zgodnie z tradycją będzie Apel Poległych po którym poszczególne delegację złożą wieńce na Cmentarzu Bohaterów 1920.

Natomiast po południu centralne uroczystości Bitwy Warszawskiej odbędą się w Radzyminie. O godz. 17.00 odbędzie się msza św. na Cmentarzu Żołnierzy Polskich Poległych w 1920 roku. Liturgii będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Magdalena Gronek