Przedłużenie aresztu dla zamieszanych w aferę reprywatyzacyjną?

Fot. wroclaw.sa.gov.pl

Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o przedłużenie aresztu wobec Jakuba R., Aliny D. i Roberta N. Były wicedyrektor z warszawskiego Ratusza, jego matka oraz znany adwokat mają postawione zarzuty w związku z warszawską aferą reprywatyzacyjną.

Jakub R., Alina D. oraz Robert N. w areszcie tymczasowym przebywają od roku. Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu – Katarzyna Bylicka wyjaśnia, że śledczy skierowali do wrocławskiego Sądu Apelacyjnego wniosek o przedłużenie aresztu o 3 miesiące.

– Podstawą był fakt, iż w toku prowadzonego postępowania zachodzi konieczność wykonywania czynności dowodowych o szczególnej zawiłości – mówi Bylicka.

Cała trójka ma postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Chodzi o przyjmowanie i wręczanie wielomilionowych łapówek w zamian za wydanie korzystnych decyzji reprywatyzacyjnych. Przedwczoraj Jakub R. i jego matka usłyszeli kolejne zarzuty.

Łącznie, wedle ustaleń śledczych, były zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami mógł przyjąć ponad czterdzieści pięć milionów złotych łapówek. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu decyzję w sprawie ewentualnego przedłużenia aresztu musi podjąć do 25 stycznia.

IAR