Uroczysta Msza święta z okazji podwójnego jubileuszu

fot. Artur Szczygielski

Liceum Kolegium Świętego Stanisława Kostki ma już ćwierć wieku, a Szkoła na rzecz Polaków ze Wschodu powracających do Ojczyzny działa od piętnastu lat. Z okazji podwójnego jubileuszu w parafii pod wezwaniem świętego Kazimierza przy ulicy Chełmskiej arcybiskup Henryk Hoser sprawował uroczystą Mszę świętą w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

W czasie homilii arcybiskup Henryk Hoser przypomniał zebranym nauki z pierwszego Listu Świętego Jana, który nakazywał wystrzegać się trzech pożądliwości: ciała, oczu i pychy życia.

 

Abp Hoser dodał, że pożądliwość oczu przejawia się w pędzie do sklepów w niedzielę. Z kolei pycha życia oznacza wysługiwanie się bliźnimi.

 

Msza święta sprawowana przez biskupa seniora diecezji warszawsko-praskiej zainaugurowała piątkowe uroczystości jubileuszowe Liceum Kolegium Świętego Stanisława Kostki oraz Szkoły na rzecz Polaków ze Wschodu. W planie obchodów jest między innymi emisja filmu „Szkoła z Tradycją” oraz spotu Fundacji „Dla Polonii”. Na godzinę 17.00 w Łazienkach Królewskich zaplanowano występ szkolnego chóru.

Artur Szczygielski