Warszawscy pielgrzymi w poniedziałek dotrą na Jasną Górę

fot. Facebook/WAPM

Na Jasną Górę zmierzają uczestnicy: Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin „Totus Tuus”, 306. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej oraz Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Zachęcamy do zapoznania się z niedzielnej relacjami ze szlaków pątników.

Po 10 dniach wytrwałej wędrówki Warszawscy pątnicy osiągną jutro cel swoich marzeń. Od rana poszczególne Pielgrzymki będą wchodzić na Jasną Górę. W samo południe na wałach Praską Pielgrzymkę Rodzin Totus Tuus przywita bp Marek Solarczyk. Ostatniego dnia wędrówki pątnicy mają do pokonania już tylko ok. 12km.

–  Stanięcie przed Cudownym Obrazem to dla wielu z nich jedna z najpiękniejszych chwili w ciągu roku

 

Wędrujący wraz Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną Polscy Żołnierze wejdą na Jasną Górę oddzielnie wraz z innymi formacjami mundurowymi – poinformował ks. płk Zbigniew Kępa z ordynariatu polowego.

 

Msza św. dla pątników pielgrzymek warszawskich zostanie odprawiona jutro na wałach Jasnej Góry o godz. 13.00.

Magdalena Gronek


Ostatnie rozmowy, spowiedzi, przemyślenia. 14 sierpnia pątnicy wejdą na Jasną Górę by stanąć przed cudownym obrazem Matki Bożej. Uczestnicy 306 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej zwanej paulińską wyszli dziś rano z sanktuarium św. Anny.

Wspominając mamę Najświętszej Maryi Panny w sposób szczególny polecali Bogu osoby starsze. Jak wyznał o. Zbigniew, który od 41 lat podąża pątniczym szklakiem – Najważniejsze to czuć się dzieckiem Boga.

 

Uczestnicy pielgrzymki paulińskiej nawiedzili dziś stojące przed wioską Krasice ‘groby pątników’.

– To dla nas szczególne miejsce na pątniczym szlaku – podkreśla o. Marek Tomczyk.

Liturgii w miejscowości Źródła pod Mstowie będzie dziś przewodniczył dla nich abp Wacław Depo.

W poniedziałek rano wyruszą na ostatnią prostą by z radością wkroczyć w końcu na Jasną Górę

Magdalena Gronek


To już ostatnia prosta na Jasną Górę. Uczestnicy 37. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej mają za sobą przedostatni przystanek. W niedzielę ruszyli z miejscowości Garnek.

– To właśnie tu odbyła się Msza św. oraz pątnicy mogli przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka- mówi Paulina Szczupiel z grupy Biało- Zielonej.

 

Na ostatnich kilometrach pielgrzymki w sposób szczególny zauważa się pomocną dłoń pozostałych pątników- dodaje Joanna Wierzbicka z grupy Biało- Zielonej.

 

Pielgrzymi z Warszawy na Jasną Górę wejdą jutro rano.

Mikołaj Michalecki