Złota Dziesiątka już po raz pięćdziesiąty!

złotaZłoty jubileusz przypada w piątek 17 lipca o godzinie 19.10. Michał Guzek poprowadzi pięćdziesiąte wydanie Złotej 10 Radia Warszawa.

Co tydzień prezentuje ona dziesięć najlepszych przebojów wybranych przez słuchaczy radia. To jedna z trzech najbardziej rozpoznawalnych list przebojów muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Listy można słuchać w Warszawie na 106,2 FM lub w internecie na www.radiowarszawa.com.pl.

Złota Dziesiątka pokazuje to co najlepsze w polskiej, a także zagranicznej muzyce chrześcijańskiej, chociaż nie tylko. Prowadzący prezentuje nie tylko kawałki z nurtu CCM, ale także z nurtu muzyki popularnej (choćby polską kandydatkę do tegorocznej Eurowizji – Monikę Kuszyńską z utworem „Obudź się i żyj”), które swoim przesłaniem promują dobre wartości.

Podczas programu prezentowane są dwie propozycje oraz dziesięć piosenek, które zdobyły największą ilość głosów. Niektóre z nich utrzymują się dłużej, a niektóre znikają z tygodnia na tydzień. Prawdziwym fenomenem w tym zestawieniu jest utwór chóru TGD – „Nadzieja”, która jest na liście od samego początku.

Lista prowadzona jest na żywo ze studia Radia Warszawa przy Floriańskiej 3 na Pradze. Audycja jest otwarta na promocję dobrych inicjatyw. Michał Guzek często zaprasza artystów, ludzi z branży muzycznej oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych, którzy mogą opowiedzieć nie tylko o sobie, ale także i o tym, czym się zajmują. W studiu gościł między innymi: Klaudię Grabek (wokalistkę stronyB), Ewę Uryga, Magda.lenę Frączek, Łukasza Czajkę (Plutony Różańcowe) i Dawida Korczyńskiego (managera zespołu 33).

Michał Guzek na co dzień, jako szef muzyczny Radia Warszawa, zajmuje się doborem muzyki granej na antenie rozgłośni. Od lat promuje też muzykę chrześcijańską w Polsce, między innymi poprzez serwis internetowy www.chrzescijanskiegranie.pl oraz organizację imprez (Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy czy Festiwal Chrześcijańskie Granie).

Jeszcze do godziny 12.00 w piątek można oddawać głosy na ulubione piosenki – KLIKNIJ!

Złota Dziesiątka jest nadawana zawsze w piątki o godzinie 19.10. To trzecia lista przebojów prezentująca muzykę chrześcijańską na falach Radia Warszawa (w soboty o 21.45 nadawane są „Muzyczne dary”, a w niedziele o 21.45 „Lista z mocą – Debiuty i nie tylko”). Powstaje we współpracy z www.chrzescijanskiegranie.pl

Zapraszamy także na fanpage Złotej Dziesiątki na Facebooku – KLIKNIJ!