13 i 14 lutego Antonina Krzysztoń z koncertem "Dziękuję za miłość"

ANTONINA_KRZYSZTON_MILOSC_DOBRE_MIEJSCE_PLAKAT-520x738Nie słucha Madonny i nie pochwala Nergala, bo Antoninę Krzysztoń interesuje wypełnianie dźwiękami „leju po popkulturowej bombie”. W niedzielę 14 lutego artystka wystąpi na scenie Dobrego Miejsca już po raz ósmy z koncertem zatytułowanym „Dziękuję za miłość”. W związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności ten sam program zostanie zaprezentowany dodatkowo także w sobotę 13 lutego.

Zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 roku na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. Ten występ zaowocował współpracą z kabaretem „Pod Egidą”. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach i wybranych klubach studenckich.

O kolejnym dwunastym albumie pt. „Czekaj”, wydanym w 2013 roku, mówi: „Ucieszyłabym się, gdyby ta płyta przyniosła Wam trochę spokoju, nadziei i ciepła… Dla mnie była niespodziewanym doświadczeniem”.

Najnowsza płyta to długo oczekiwany zbiór pieśni bożonarodzeniowych. Krążkiem „Kolędy” możemy się cieszyć od listopada 2015 roku. „Kolędy przychodziły do mnie, co święta. Czasem jedna, czasem dwie. Mogę powiedzieć, że nie planowałam tej płyty i w pewnym sensie sama się zaplanowała” – mówi o najnowszym krążku autorka. W pracach nad tym wydawnictwem brali udział znakomici muzycy: Marcin Majerczyk (producent i gitarzysta), Marcin Lamch (kontrabasista), Manolo (perkusista), których zobaczymy na scenie Dobrego Miejsca już 14 lutego z okazji dnia świętego Walentego, patrona zakochanych.

Koncerty Antoniny Krzysztoń „Dziękuję za miłość” odbędą się w sobotę 13 lutego o godzinie 19.00 i w niedzielę 14 lutego o godzinie 18.00 w Dobrym Miejscu na Bielanach przy ulicy Dewajtis 3.

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

fot. organizatorzy