25-lecie Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego

fot. Magdalena Gronek

Krzyż Chrystusa pokazuje nam wartość każdego ludzkiego życia za które jesteśmy odpowiedzialni – podkreślił bp Romuald Kamiński. W sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa odbyły się centralne uroczystości z okazji 25-lecia istnienia Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego. Mszy św. przewodniczył pasterz diecezji warszawsko-praski.

– Wierzymy, że każde życie jest darem miłości Boga, dlatego zawsze mamy nadzieję i liczmy, że dziecko znajdzie kochających je rodziców – powiedziała dyr. ośrodka, Zofia Dłutek.

 

Bp Kamiński podkreślił w homilii, że rodzina jest szkołą autentycznej miłości w której następuje wymiana darów.

– Nie tylko rodzice ofiarowują coś dziecku, ale także ono swoją obecnością jest dla nich darem – zwrócił uwagę bp Kamiński.

 

O prawdziwości słów biskupa mogą zaświadczyć państwo Janik. Po dwóch latach od adopcji małego chłopca przyszedł na świat ich rodzony syn. Jak podkreślają – Wychowanie obu chłopców było sporym wyzwaniem.

 

Po liturgii odbył się piknik z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Był kucyk, w pełni wyposażony wóz strażacki, patrol milicyjny oraz przedstawienie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Magdalena Gronek