Abp Hoser: poprzez swój przekaz media powinny budować, a nie niszczyć

abp Henryk Hoser start Salve TVZadaniem mediów katolickich jest ewangelizacja współczesnej kultury – podkreślił arcybiskup Henryk Hoser. Uroczystą msza świętą w kościele Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny w Warszawie internetowa telewizja diecezji warszawsko-praskiej Salve TV zainaugurowała swoje istnienie.

W homilii arcybiskup Henryk Hoser zwrócił uwagę na rolę Kościoła katolickiego w promowaniu i wykorzystywaniu w swojej misji duszpasterskiej środków komunikacji społecznej.

Zadaniem mediów jest budowanie jedności w różnorodności – zaznaczył kaznodzieja.

Nawiązując do encykliki Jana Pawła II „Redemptoris Missio” arcybiskup Henryk Hoser podkreślił znaczenie mediów w kształtowaniu życia publicznego.

Wspominając o diecezjalnych środkach komunikacji jakimi są: Radio Warszawa i tygodnik „Idziemy”, arcybiskup Henryk Hoser wyraził nadzieję, że kolejne medium jakim jest Salve TV, będzie służyło szerokiej rzeszy odbiorców.

Po liturgii odbył się koncert charytatywny na rzecz Moniki Czaplickiej, mamy jednego z uczniów Salezjańskiego Gimnazjum imienia świętego Jana Bosko w Legionowie.

fot. facebook.com/SalveTVpl