Abp Pawłowski na Jasnej Górze o niszczeniu wartości

fot. PAP/Waldemar Deska

Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski powiedział podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze, że zadaniem Kościoła w podzielonej Polsce jest budowanie pojednania.

– Polacy muszą nauczyć się prowadzić ze sobą dialog w prawdzie i z poszanowaniem godności własnej i partnera, różniąc się między sobą, ale nie stając się przez to dla siebie wrogami – mówił arcybiskup Jan Pawłowski. Delegat ds. Przedstawicielstw Papieskich odniósł się też do prześladowań Kościoła i ataków wymierzonych w wartości katolickie.

 

– Jesteśmy i zawsze będziemy przeciwni złu – mówił arcybiskup Pawłowski.

 

W czasie głównej Mszy świętej arcybiskup Jan Pawłowski mówił też, że Polacy są wolnym narodem dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej.

– Wolność to dar i zadanie, a nie jakaś swawola, nie żadne róbta, co chceta – powiedział duchowny, zauważając, że „za wolność każdego z nas tak wielu Polaków oddało życie”.

Arcybiskup Jan Pawłowski mówił też, że Polska pozostaje wierna chrześcijańskim wartościom.

– Gdy ludzie źli, poprzez rozliczne układy, powiązania, kalkulacje i judaszowe pieniądze, chcą z Polski i Polaków zrobić takie pseudonowoczesne społeczeństwo, które odrzuci prawdziwe wartości, będziemy bronić prawdy, rodziny, życia ludzkiego i naszej wiary – powiedział arcybiskup.

IAR