Abp Pennacchio: świat nie jest wolny od niesprawiedliwości

fot. prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski

– Świat w różnych swoich zakątkach nie jest wolny od niesprawiedliwości – zauważył arcybiskup Salvatore Pennacchio w czasie noworocznego spotkania Prezydenta RP z Korpusem Dyplomatycznym. Nuncjusz Apostolski w Polsce jest dziekanem tego gremium.

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie abp Pennacchio zauważył, że nowy rok usposabia nas do patrzenia w przyszłość z większym optymizmem, ale też nie pozwala zapominać o tym, co jest niepowodzeniem i staje się wyzwaniem.

 

Tłumaczenie:
(Musimy z pokorą uznać, że świat w różnych swoich zakątkach nie jest wolny od niesprawiedliwości i dyskryminacji. Także z tego powodu migrują rzesze ludzi, co zwłaszcza widać ostatnimi czasy w Europie, a ruchy migracyjne to kolejne, niełatwe wyzwania, stawiane przed władzami i społeczeństwami wielu krajów.)

Dziekan Korpusu Dyplomatycznego akredytowanego w Polsce przypomniał o dwóch ważnych wydarzeniach, jakie w ubiegłym roku miały miejsce w naszym kraju. Były to: szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży.

 

Tłumaczenie:
(Oba te wydarzenia – każde na swój sposób – były jasnym przesłaniem na rzecz budowania zdecydowanej woli łączenia bezpieczeństwa i solidarności, pokoju i trwałości – we wzajemnej trosce i uczciwości.)

Na zakończenie papieski przedstawiciel życzył całemu polskiemu społeczeństwu, by kolejny rok był dobrym czasem dla wszystkich bez wyjątku i by przyniósł nowe osiągnięcia w rozwiązywaniu spraw trudnych.

KAI