Audycja „Nasza Niepodległa”

fot. Andrzej Haber

Przywracanie prawdy o żołnierzach niezłomnych, wyklętych, pielęgnowanie wartości patriotycznych, bohaterowie, o których nie sposób zapomnieć, bo dla ojczyzny poświęcili wszystko: zdrowie, życie, rodzinę.

Oblicza współczesnego patriotyzmu, wiele nadziei pokładamy w młodym pokoleniu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Przodkowie naszego gościa Bartłomieja Kurasia dźwigali na swoich barkach Krzyż, który utwierdzili na Giewoncie. Pan Bóg i miłość do ojczyzny były zjednoczone właśnie wspólną drogą krzyża, która prowadziła do wolności i zwycięstwa.

Jak dziś traktowane są przez różne pokolenia słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna? W audycji Nasza Niepodległa o tradycji śpiewania pieśni patriotycznych, oraz o wielkiej tęsknocie za ojczyzną na misjach opowiedzą kapłani, ks. Michał Dziedzic i ks. Tomasz Denicki promujący polską historię w Boliwii.

Audycję otwiera słowo lidera zespołu Contra Mundum – Norberta Smoły Smolińskiego, który na rockową nutę przekazuje prawdę o ukochanej ojczyźnie docierając do wielu miejsc w Polsce. Rozmowy z patriotami przeprowadziła Ewa Pietrzak.