Biedroń: Prezesa Glapińskiego nie interesuje afera w NBP

fot. siodma9.pl

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu parlamentarzyści zajmą się projektem ustawy Prawa i Sprawiedliwości, który wprowadzi jawność wynagrodzeń w sektorze publicznym. Propozycja partii rządzącej jest odpowiedzią na ostatnie zamieszanie medialne wokół pensji dwóch kobiet na stanowiskach dyrektorskich w Narodowym Banku Polskim.

Regulacje prawne dotyczące jawności stawek i afera w NBP były tematami poranka „Siódma9” na antenie Radia Warszawa. Dziennikarz portalu wPolityce.pl Wojciech Biedroń zaznaczył, że pojawiły się naciski na prezesa banku centralnego o usunięcie przynajmniej jednej z kobiet zamieszanych w aferę.

 

Zdaniem Wojciecha Biedronia ostatnia konferencja członków NBP pokazała, że nad bankiem narodowym nie ma kontroli.

 

Dziennikarz dodał, że skoro nie ma oficjalnych informacji na temat zarobków, to każda redakcja może prowadzić własne szacunki.

 

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano na 12 grudnia. Jeżeli do tego czasu posłowie PiS nie zdążą przygotować gotowego projektu, wówczas głosowanie nad jawnością wynagrodzeń zostanie przesunięte o ponad miesiąc. Kolejny raz parlamentarzyści zbiorą się 20 lutego.

Cała rozmowa:

Wszystkich rozmów z gośćmi audycji „Siódma9” można wysłuchać w internecie pod adresem: www.siodma9.pl.