Bp Kamiński: dobrze przeżywana Eucharystia uczy właściwego odniesienia do innych

fot. Magdalena Gronek

– Bez modlitwy, Eucharystii oraz służby nie ma odrodzenia społecznego – podkreślił bp Romuald Kamiński. W wigilię 20. rocznicy obecności Ojca Świętego Jana Pawła II w diecezji warszawsko-praskiej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbyła się uroczysta msza św. z udziałem członków kapituły katedralnej i konkatedralnej. Wziął w niej również udział bp pomocniczy Marek Solarczyk.

W homilii bp Kamiński przypomniał, że papież odwiedzając Cmentarz Żołnierzy 1920 roku w Radzyminie nałożył na diecezję obowiązek pielęgnowania pamięci o wydarzeniach zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

 

Papież przypomniał nam również o wartości Dnia Pańskiego i samej Eucharystii. – Tu jest źródło naszego życia – podkreślił biskup warszawsko-praski.

 

– Dobrze przeżywana Eucharystia uczy nas właściwego odniesienia do drugiego człowieka – zwrócił uwagę bp Kamiński.

 

Na zakończenie bp Kamiński poprosił o modlitwę w intencji pierwszego pasterza diecezji warszawsko-praskiej , który przebywa w szpitalu bp seniora Kazimierza Romaniuka. W czwartek 13 czerwca uroczystości rocznicowe odbędą się w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. W liturgii wezmą udział władze samorządowe.

Magdalena Gronek

Całość homilii: