Bp Marek Solarczyk: Peregrynacja Kopii Jasnogórskiego Wizerunku to szczególny czas łaski

fot. Magdalena Gronek

Peregrynacja Kopii Jasnogórskiego Wizerunku to szczególny czas łaski zarówno dla poszczególnych osób jak i całej wspólnoty Kościoła lokalnego – powiedział biskup Marek Solarczyk. Uroczystości wieńczące czas nawiedzenia odbędą się w sobotę 16 czerwca w parafii Najczystszego Serca Maryi przy Placu Szembeka.

Weźmie w nich udział kilkudziesięciu biskupów z kraju z zagranicy. Liturgii będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki.

Będzie to dla nas czas dziękczynienia Boga za dar obecności Maryi która przyniosła nam odnowienie serc – powiedział biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

 

Nie możemy zapominać, że przygotowaniem do nawiedzenia był czas rekolekcji, bądź misji parafialnych – zauważył biskup Solarczyk.

 

Kopia Jasnogórskiego Wizerunku peregrynuje po diecezji warszawsko-praskiej od 2 września ubiegłego roku. Zgodnie z planem nawiedzi łącznie 185 parafii. W przyszłym tygodniu przybędzie również do szpitali na Bródnie i w Międzylesiu. Ostatnim miejscem będzie Wyższe Seminarium Duchowne na Tarchominie. Centralne uroczystości pożegnalne rozpoczną się 16 czerwca o godz. 10.00 przed kościołem Najczystszego Serca Maryi.

Magdalena Gronek