Bp R. Kamiński: Tajemnica Paschalna nadaje sens ludzkiemu życiu

fot. ks. Mariusz Wedziuk

– Bądźmy odważnymi świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa – zaapelował bp Romuald Kamiński podczas wielkanocnego spotkania z pracownikami kurii biskupiej diecezji warszawsko-praskiej.

Składając świąteczne życzenia podkreślił, że Tajemnica Paschalna nadaje sens ludzkiemu życiu.

 

Przyznał, że dynamiczny rozwój infrastrukturalny stolicy, a co za tym idzie zmieniające się warunki społeczne są dużym wyzwaniem duszpasterskim.

– Nie zniechęcajmy się jednak pojawiającymi się trudnościami, ale idźmy do ludzi z optymizmem który ofiarowuje nam Zmartwychwstały – zaapelował bp Kamiński.

 

W imieniu duchowieństwa diecezji warszawsko-praskiej i pracowników kurii świąteczne życzenia bp Romualdowi Kamińskiemu, bp Markowi Solarczykowi oraz bp seniorom złożył kanclerz kurii biskupiej ks. Dariusz Szczepaniuk.

 

 

Triduum Paschalne z udziałem bp Romualda Kamińskiego i bp Marka Solarczyka rozpocznie się w katedrze warszawsko-praskiej w Wielki Czartek o godzinie 18.00 Liturgią Wieczerzy Pańskiej. Przed południem o godz. 10.00 całe prezbiterium diecezji zbierze się w katedrze na celebracji Mszy Krzyżma w czasie której poświęcone zostaną oleje, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia. Obie msze św. będą transmitowane na antenie radia Warszawa.

Magdalena Gronek