Bp Solarczyk: możemy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami

fot. flickr.com/episkopatnews

W piątek w katedrze warszawsko-praskiej odbędzie się koncert „Strażacy dla Niepodległej”. W ten sposób członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych chcą uczcić setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy.

Występ poprzedzi uroczysta msza święta, której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. – Będzie to okazja do dziękczynienia Bogu za dar wolności – podkreśla bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

 

– Polska to wielka historia, tradycja i kultura budowana przez kolejne pokolenia naszych przodków – zwraca uwagę bp Solarczyk.

 

Centralnym punktem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w diecezji warszawsko-praskiej będzie msza św. 11 listopada o godz. 18.00 w bazylice katedralnej, której będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński.

Natomiast o godz. 13.00 mszy św. w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Dzień wcześniej w sobotę o godz.16.00 w katedrze odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru „Musica Sacra” pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego.

Magdalena Gronek