Bp Solarczyk: troska o młodych to troska o Kościół

fot. biuro prasowe KEP

Bp Marek Solarczyk będzie jednym z reprezentantów Konferencji Episkopatu Polski na XV zgromadzenie ogólne synodu biskupów w Rzymie. Wybór przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży został dokonany przez polskich biskupów podczas zebrania plenarnego w marcu.

– Odnosząc się do swojej nominacji bp Solarczyk podkreślił, że obrady synodu to przede wszystkim okazja doświadczenia powszechności Kościoła.

 

– Synod jest zawsze pewnym wstępem do podjęcia pracy, która czeka poszczególne Kościoły lokalne i duszpasterstwa by to co zauważono zostało później wcielono w życie – zwrócił uwagę bp Solarczyk.

 

Mówiąc o wyzwaniach przed którymi staje młode pokolenie bp Solarczyk przypomniał, że troska o młodych spoczywa na wszystkich członkach Kościoła.

 

Przygotowaniem do synodu jest między innymi Sztafeta Młodych w ramach której każdego dnia inna wspólnota młodych podejmuje modlitwę za swoich rówieśników oraz zbliżające się obrady wypraszając potrzebne łaski. W czasie samego synodu modlitwa za jego uczestników i owoce będzie trwała na Jasnej Górze.

XV zgromadzenie ogólne synodu biskupów w Rzymie odbędzie się w dniach 3-28 października. Synod będzie obradował wokół tematu „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Magdalena Gronek