Bp Solarczyk: ważna jest codzienna modlitwa za Ojczyznę

fot. Magdalena Gronek

Centralne obchody 99. rocznicy Cudu nad Wisłą odbędą się 15 sierpnia na Cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej w Ossowie, oraz na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 roku w Radzyminie.

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 14 sierpnia o godz. 18.00 msza św. w intencji poległych w 1920 roku zostanie odprawiona w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku. Świątynia jest pomnikiem Cudu nad Wisłą.

– Polecając tych którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny chcemy modlić się za nasz kraj – powiedział bp Marek Solarczyk.

 

Mszy św. w Ossowie 15 sierpnia o godz. 11.15 będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Po liturgii odbędzie się widowisko plenerowe – „Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, w którym weźmie udział kilkuset aktorów i statystów.

Natomiast po południu mszy św. o. godz. 17.00 na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 roku w Radzyminie będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Asystę honorową zapewni Dowództwo Garnizonu Warszawa i Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Po Mszy odbędzie się Apel Poległych i złożenie wieńców na mogiłach z 1920 roku.

Magdalena Gronek