Bp Solarczyk: zróbmy wszystko, by być wiernymi charyzmatowi

fot. Facebook/ bpSolarczyk

– Nie zatrzymujmy się nad ilością powołań, ale zróbmy wszystko, by być wiernymi charyzmatowi – podkreślił biskup Marek Solarczyk. Uroczystą mszą świętą w Domu Prowincjalnym Prowincji Matki Bożej Królowej Polski Zgromadzenie Sióstr świętego Feliksa z Kantalicjo na warszawskim Marysinie rozpoczęła się wizytacja generalna. 

Poprowadzi ją Przełożona Generalna Matka Maria Celestyna Giertych wraz z siostrami radnymi.

Nawiązując w homilii do posynodalnej adhortacji Apostolskiej Vita Consecrata, bp Solarczyk zachęcał siostry do wierności ślubom zakonnym. Przypomniał, że celem życia radą dziewictwa jest życie w jedności z Bogiem.

 

Zwrócił uwagę, że ślub ubóstwa oznacza przyjmowanie wszystkiego, co przynosi życie jako daru Bogu.

 

– Z kolei ewangeliczna rada posłuszeństwa oznacza życie zgodnie z wolą Boga – zwrócił uwagę bp Solarczyk.

 

– Wizytacja generalna w Prowincji Matki Bożej Królowej Polski Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo potrwa do 3 maja – poinformowała s. Fiedelia Janas.

 

Zgromadzenie Sióstr świętego Feliksa z Kantalicjo jest instytutem zakonnym na prawach papieskich. Powstało z inicjatywy błogosławionej Angeli Truszkowskiej w 1855 roku.

W prowincji warszawskiej jest ponad trzysta sióstr, mieszkających w dwudziestu czterech domach. Prowincja ma również dwa domy w Rosji oraz dziesięć w Kenii w Afryce.

Zgodnie z charyzmatem siostry poprzez Eucharystię i miłosierdzie mają odnawiać świat.

Magdalena Gronek