Bp Wiesław Śmigiel prosi zakonników o modlitwę w intencji ochrony życia

fot. PAP/Tytus Żmijewski

Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski poprosił osoby życia konsekrowanego o stałą modlitwę w intencji ochrony życia.

W liście biskup Wiesław Śmigiel zwrócił się do wszystkich żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych oraz do instytutów życia konsekrowanego o podjęcie stałej modlitwy w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

„Otoczmy modlitwą kobiety, które z różnych powodów boją się przyjąć na świat swoje dzieci. Módlmy się również za ojców, by byli odpowiedzialni i bronili życia” – czytamy w liście.

Autor apelu – powołując się na dane WHO – zaznacza, że „obserwujemy dramatyczny wzrost liczby dokonywanych aborcji oraz eutanazji. Wzrasta również liczba podejmowanych prób samobójczych, także wśród młodzieży”. Biskup podkreślił, że w wielu krajach aborcja coraz częściej jest sankcjonowana prawnie. Jako przykład podał stan Nowy Jork, gdzie w przypadku podejrzenia poważnej choroby dziecka nienarodzonego prawo pozwala na dokonanie aborcji do momentu narodzin.

„Podejmując ten problem, mam wrażenie, że stajemy jak Dawid wobec Goliata, dlatego potrzeba zaufania Bogu i żarliwej modlitwy” – pisze w liście biskup Wiesław Śmigiel.

Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP zachęca także, by otoczyć stałą modlitwą i troską duszpasterską osoby, które „noszą bolesne skutki działań przeciwko życiu”.

IAR