Były rzecznik Watykanu zostanie doktorem honoris causa UKSW

fot. flickr.com/episkopatnews

Jezuita ojciec Federico Lombardi, były rzecznik prasowy Watykanu, otrzyma 23 października doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, który przyzna mu to wyróżnienie, chce w ten sposób przyszłym dziennikarzom dać za wzór człowieka, który swoja pracą służył społeczeństwu, rzetelnie informując o sprawach Kościoła.

– Ksiądz Lombardi był rzecznikiem prasowym trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka – mówił kardynał Kazimierz Nycz, wielki kanclerz UKSW, podczas ogłoszenia decyzji uczelni.

Metropolita warszawski zwrócił uwagę na skromność i emocjonalny dystans księdza Lombardiego wobec różnych wydarzeń. – To pozwoliło mu być dobrym współpracownikiem papieży Benedykta XVI i Franciszka, osób o tak rożnych osobowościach – uważa kardynał Nycz.

Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UKSW ma dwadzieścia pięć lat. Doktorat honoris causa dla księdza Lombardiego jest jednym z elementów świętowania jubileuszu. Obecnie wydział ma sześciuset studentów i sześćdziesięciu wykładowców.

IAR