Czuwanie na Placu Piłsudskiego w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II

fot. PAP/Marcin Obara

– Należy zgłębiać pontyfikat i nauczanie świętego Jana Pawła II – powiedział metropolita warszawski podczas czuwania na Placu Piłsudskiego w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Kardynał Kazimierz Nycz wyraził ubolewanie nad tym, że przyszło nam żyć w czasach, gdzie w Polsce i na świecie w niektórych momentach należy bronić Jana Pawła II i jego świętości.

 

Kardynał Nycz przypomniał, że Jan Paweł II szczególną troskę wyrażał wobec młodzieży, której poświęcił wiele dzieł w swoim nauczaniu.

 

O godzinie 21:37, upamiętniającej moment śmierci Jana Pawła II, na Placu Piłsudskiego zabrzmiał utwór „Cisza” w wykonaniu trębacza z Garnizonu Warszawa.

Wśród mieszkańców, którzy zgromadzili się na Placu Piłsudskiego był emerytowany policjant i były aspirant Komendy Stołecznej Policji. Janusz Zieliński przypomina, że papieżowi nie były obojętne losy Polski po upadku komunizmu.

 

Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po pontyfikatach św. Piotra i Piusa IX.

IAR