D. Lasocki: Trzaskowski powołuje atrapy, które będą wykonywały za niego pracę

fot. Mikołaj Michalecki

Czuwanie nad przestrzeganiem kodeksu etyki, prowadzenie postępowań wyjaśniających i rejestru zgłoszeń oraz rekomendowanie audytów lub kontroli, a także odpowiadanie na pytania i wątpliwości pracowników – to zadania nowego pełnomocnika w zespole prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Sławomir Wilczyński 21 czerwca objął funkcję „pełnomocnika do spraw etyki i polityki antykorupcyjnej” w stołecznym ratuszu. Powoływanie nowych urzędników przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego było tematem „Rundy Pytań” na antenie Radia Warszawa.

Zdaniem stołecznego radnego z klubu Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Lasockiego decyzje kadrowe prezydenta Warszawy będą „dociążały finansowo” stołeczny budżet.

 

– Prezydent powołuje atrapy mające wykonać pracę, której Rafał Trzaskowski sam nie zrobi – dodał radny Dariusz Lasocki.

 

Pełnomocnik do spraw etyki jest kolejnym pomocnikiem prezydenta Rafała Trzaskowskiego w realizacji codziennych działań. Wcześniej nominację otrzymała między innymi pełnomocniczka do spraw kobiet Katarzyna Wilkołaska-Żuromska. Na liście płac stołecznego magistratu znajdują się także dwie dyrektorki koordynatorki – Justyna Glusman odpowiedzialna za zrównoważony rozwój i zieleń oraz Aldona Machnowska-Góra – zajmująca się tematami kultury i komunikacji społecznej.

Artur Szczygielski

Cała rozmowa:

Wszystkich rozmów odsłuchać można TUTAJ.