„Dechrystianizacja przestrzeni publicznej ma na celu zniszczenie elit społeczeństwa”

źródło: TVP Info

Niedzielna wigilia dla mieszkańców organizowana przez stołeczny ratusz odbyła się bez udziału duchownych. W ubiegłym tygodniu podczas świątecznego spotkania Radnych Warszawy na stole zamiast symboli Świąt Bożego Narodzenia, postawiono figurkę Dziadka Mroza.

Podczas tej samej sesji większość w radzie przegłosowała powrót do dawnych patronów ulic, w tym między innymi Armii Ludowej. Laicyzacja przestrzeni publicznej w Warszawie była jednym z tematów Salonu Dziennikarskiego.

Redaktor naczelny tygodnika Idziemy ksiądz Henryk Zieliński zaznaczył, że polityka Rafała Trzaskowskiego jest podobna do kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

Publicysta tygodnika Do Rzeczy Piotr Semka dodał, że w Warszawie widać „agresywne depresjonowanie tradycji niepodległościowej”.

 

Prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz podkreślił, że w przestrzeni publicznej widać słabość elit.

 

W sobotę na swój pierwszy kurs wyjechał zapowiadany przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego „Tramwaj Różnorodności”. Pojazd wyklejony rysunkami postaci z różnych obszarów kulturowych zakończył przejazd po sześciu kilometrach. Powodem usterki były kłopoty techniczne składu.

Całej audycji można wysłuchać TUTAJ.

Artur Szczygielski