Dodatkowy pas na autostradzie z Warszawy do Łodzi

fot. www.gov.pl

Drogowcy poszerzą fragmenty dwóch autostrad – A2 i A4. Chodzi o odcinki z Warszawy do Łodzi i z Krzyżowej do Wrocławia. Decyzję w tej sprawie podjęło ministerstwo infrastruktury.

Oba odcinki mają dziś po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Urzędnicy chcą je poszerzyć do trzech, a fragmentami do czterech pasów w jednym kierunku. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że jest to konieczna inwestycja ze względu na zatory, które coraz częściej tworzą się na tych fragmentach autostrad.

 

Autostrada A2 na odcinku z Łodzi do Warszawy będzie najważniejszą drogą dojazdową z obu miast do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Inwestycja jest planowana w gminie Baranów, około czterdziestu kilometrów na zachód od Warszawy. Pełnomocnik rządu do spraw budowy CPK Mikołaj Wild powiedział, że istniejące cztery pasy ruchu na drodze nie wystarczą.

 

Pierwsze przygotowania do obu inwestycji drogowych rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego. W 2021 roku powinny się rozpocząć prace budowlane, a trzy lata później inwestycje zostaną zakończone.

IAR