Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na antenie Radia Warszawa

fot. flickr.com

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wysłuchania specjalnie przygotowanego dla Państwa programu.

26 GRUDNIA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA (II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA)

O godzinie 09:05Spotkanie z Bp Romualdem Kamińskim. Czas poświęcony rodzinie zawsze będzie procentował. Zaprasza Katarzyna Supeł-Zaboklicka.

O godzinie 09:20 i 10:20 zapraszamy do wysłuchania reportaży przygotowanych przez Mikołaja Michaleckiego – Święta Bożego Narodzenia w Pracy. Są zawody, które muszą być wykonywane również w święta przez 24 godziny na dobę: służba zdrowia, strażacy, policjanci, taksówkarze, kierowcy autobusów, pracownicy warszawskiego ZOO.

Święta w Zgromadzeniach Zakonnych, to rozmowa przygotowana przez Magdalenę Gronek. Świąteczny stół, opłatek, zapalone świece i wspólne śpiewanie kolęd – tak w większości polskich domach wygląda Wieczór Wigilijny. Jak święta Narodzenia Pańskiego przeżywane są za klauzurą – o tym usłyszą państwo o godzinie 11:20.

O godzinie 11.50 zapraszamy na magazyn „Angelus”, wspólny program Radia Warszawa oraz Polsat News. Będziemy tradycyjnie uczestniczyć w południowej modlitwie Anioł Pański transmitowanej z Watykanu. Gośćmi Piotra Otrębskiego będą: o. prof. Jacek Salij, dominikanin i red. Marcin Przeciszewski, prezes KAI. O istocie tzw. drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, oktawie Bożego Narodzenia oraz wymiarze społecznym Świąt Bożego Narodzenia w Polsce.

O godzinie 13:20 Świąteczna Kartka z Życzeniami. O świętach spędzonych na służbie w Iraku i na Wybrzeżu Kości Słoniowej opowie w audycji Świąteczna kartka z życzeniami ppłk Andrzej Skubisz. Rozmowę przeprowadziła Weronika Ostrowska.

O godzinie 16:20 Świąteczna Kartka z Życzeniami. Magdalena Gronek wspólnie z ks Janem Fecko opowiedzą o świętach a Afryce.

O godzinie 17:20Rodzinne Święta Bożego Narodzenia. Jest tam gwarno- i tłoczno. Wystarczy zapukać do drzwi domu rodziny Szornel, by przekonac się o ich muzykalnej duszy. O kolędowaniu opowiedzieli Ewie Pietrzak.

„Święta Bożego Narodzenia w Domu Otwartych Serc” to reportaż Pawła Kęski o Ośrodku Interwencji Kryzysowej Caritas Warszawsko-Praskiej, który zaprezentujemy o godzinie 18:20.

Kolędy i pastorałki w wykonaniu polskich artystów muzyki rozrywkowej to propozycja ks. Roberta Hodyny, zapraszamy o 19:10 na Barwy Muzyki.

O godzinie 21.45 Weronika Ostrowska w audycji „Zaśpiewaj mi kolędę” rozmawiać będzie z Jankiem i Rumiankiem, którzy zostali dotknięci bezdomnością.