Duże zmiany w organizacji ruchu na kolei

Przez  naprawy jakie zaczęły się na moście średnicowym część pociągów nie będzie się zatrzymywała i startowała z Dworca Centralnego. W całości ruch tych pociągów zostanie skierowany na Dworzec Gdański.

Rzecznik PKP Intercity Zuzanna Szopowska -Zachęca wszystkich pasażerów podróżujących koleją do organizowania swojej podróży. Ze względu na reorganizację pasażerowie powinni dokładnie sprawdzać, z której stacji odjeżdżają ich pociągi.

10.03. zmiany kolej 1

Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec – przekonuje ze cały proces zmian na kolei jest przygotowywany już od dawna. Dlatego organizacja ruchu zaplanowana jest tak aby pasażerowie praktycznie tego nie odczuli.

10.03. zmiany kolej 2

PKP zatrudniła ludzi, którzy na wszystkich stołecznych dworcach będą informować o zmianach w ruchu. Dodatkowo do każdego biletu dodane będą ulotki informacyjne. Pasażerowie, którzy będą musieli przesiadać się w Warszawie mogą skorzystać z komunikacji miejskiej na podstawie biletu PKP. Kolejną korektę rozkładu jazdy czeka pasażerów już w czerwcu.

fot. Tcy77, lic. CC