Dwa lata programu „Rodzina 500 plus” na Mazowszu za nami

fot. mazowieckie.pl

Ponad dziesięć i pół miliona świadczeń na łączną kwotę ponad pięciu miliardów złotych – tak do tej pory wygląda realizacja programu „Rodzina 500 plus” na Mazowszu.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki podsumował pierwsze dwa lata pracy jako przedstawiciel władz rządowych w województwie. Wśród największych sukcesów gabinetu Prawa i Sprawiedliwości wojewoda Zdzisław Sipiera wskazał na realizację rządowego programu wspierającego rodziny z dziećmi.

Wojewoda Sipiera podkreśla, że dzięki sprawnemu realizowaniu program „Rodzina 500 plus” na stałe wpisał się w codzienność mazowieckich rodziców.

 

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski podkreśla, że aby wsparcie dotarło do każdego rodzica, potrzeba było sprawnej współpracy na linii wojewoda-samorząd lokalny.

 

Tuż przed startem programu „Rodzina 500 plus” po całym Mazowszu podróżowały tak zwane „Busy 500 plus”. W nich pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego udzielali informacji rodzicom na temat rozpoczynającego się projektu. „Busy 500 plus” stacjonowały od kwietnia do czerwca ubiegłego roku w blisko dwustu gminach na Mazowszu.

Artur Szczygielski