Działania służb na rzecz bezpiecznych wakacji

fot. facebook.com/komendastolecznapolicji

Kontrole plaż i gastronomii, kempingów, busów wycieczkowych oraz lokalnych dróg – tak mazowieckie służby przygotowują się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się wakacji.

Część kontroli przeprowadzono jeszcze w ostatnich tygodniach roku szkolnego. Urzędnicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przed wakacjami sprawdzili budynki przeznaczone na letni wypoczynek – z 71 obiektów w trzech wykazano nieprawidłowości.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zaznacza, że w kontrolowaniu wakacji w regionie udział wezmą wszystkie służby powołane do zapewnienia bezpieczeństwa.

 

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji Sylwester Marczak podkreśla, że w parze z dobrą zabawą powinna iść troska o własne bezpieczeństwo.

 

Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski dodaje, że strażacy zwrócą uwagę na wypoczynek pod namiotami.

 

Jednym z kanałów informowania mieszkańców Mazowsza o zagrożeniach są tak zwane Alerty RCB przesyłane na komórki w formie krótkich apeli. Jak dowiedziało się Radio Warszawa – w najbliższym czasie system będzie sukcesywnie rozwijany w kierunku lepszej personalizacji alertów.