Ekonomia a moralność

Jaki wpływ na światowy kryzys gospodarczy ma odrzucenie najważniejszych wartości? W jaki sposób moralność w ekonomii przekłada się na  funkcjonowanie Państwa? Odpowiedzi na te pytania szukali autorzy raportu ‚Kryzys ekonomiczny i kryzys wartości’.

Oficjalna prezentacja polskiej wersji raportu, odbyła się dziś w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

W promocji wziął udział m. in. Prymas Polski abp. Wojciech Polak, autor prof. Paul Dembiński i prof. Simona Beretta oraz znawca społecznego nauczania Kościoła, o. Maciej Zięba. Jak mówi dominikanin – to etyka buduje zaufanie międzyludzkie i jest niezbędna także w biznesie

o.zieba1

To ważna książka, która mądrze diagnozuje aktualne zagrożenia – dodaje o. Maciej Zięba

o.zieba2

Abp Wojciech Polak stwierdził, że poszczególne rozdziały książki prof. Dembińskiego w sposób kompetentny i wyczerpujący odsłaniają dynamikę procesów ekonomicznych, zarówno w makro-, jak i mikroskali. Dodaje, że autorzy zwracają uwagę na to, że wartości chrześcijańskie, streszczone w przykazaniu miłości, nie są utopią, lecz drogą do pełnego człowieczeństwa, również w wymiarze ekonomicznym’.

Fot. włodi – flickrCC