Franciszek: Bóg z miłością kieruje naszym życiem pośród problemów i cierpień

fot. www.youtube.com/ctvaticano

Papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy „Anioł Pański” powiedział, że Bóg zawsze z miłością kieruje naszym życiem, także pośród problemów i cierpień i ta pewność posila naszą nadzieję i męstwo.

Franciszek nawiązując do liturgii trzeciej niedzieli Adwentu przywołał słowa proroka Sofoniasza: „Wyśpiewuj, Córo Syjońska, podnieś radosny okrzyk, Izraelu! Ciesz się i wesel z całego serca, Córo Jeruzalem!”.

Papież nawiązał również do słów św. Pawła i zwrócił uwagę, że zachęca on nas dzisiaj, byśmy się niczym nie zamartwiali, ale w każdej sytuacji przedstawiali Bogu wszystkie nasze pragnienia.

TŁUMACZENIE:
„Świadomość, że w trudnościach zawsze możemy zwrócić się do Pana i że On nigdy nie odrzuca naszych modlitw jest wielkim powodem do radości. Żadna troska, żaden lęk nigdy nie będzie w stanie odebrać nam pogody ducha wypływającej ze świadomości, że Bóg zawsze z miłością kieruje naszym życiem.”

Po modlitwie „Anioł Pański” papież wspomniał o przyjęciu Światowego Paktu o Bezpiecznej i Uporządkowanej i Regularnej Migracji w Marrakeszu. Zaznaczył, że pragnie, aby wspólnota międzynarodowa przy pomocy tego narzędzia działała odpowiedzialnie, solidarnie i ze współczuciem wobec tych, którzy z różnych powodów opuścili swój kraj.

KAI