Franciszek: Jezus spogląda nie tylko na nasze wielkie problemy

fot. youtube.com/vatican

Jeśli wytrwale będziemy wpatrywać się w Jezusa, to zaskoczeni odkryjemy, że On spogląda na każdego z nas z miłością – powiedział papież Franciszek podczas porannej mszy świętej w Domu świętej Marty. Ojciec Święty wyszedł od słów pierwszego czytania z Listu do Hebrajczyków, którego autor zachęca nas do wytrwałego biegu w wierze „w wyznaczonych nam zawodach”, patrząc na Jezusa.

Jak zauważył papież, „szczególną cechą spojrzenia Jezusa jest to, że On nie patrzył na ludzi jako na masy, ale na każdego z osobna”.

 

Tłumaczenie:
(Spojrzenie Jezusa skierowane jest na sprawy wielkie i małe. Jezus patrzy na nas wszystkich, ale na każdego z nas z osobna. Spogląda na nasze wielkie problemy, czy nasze wielkie radości, ale dostrzega także rzeczy drobne każdego z nas. Ponieważ jest blisko. Jezus nie boi się rzeczy wielkich, ale uwzględnia także małe.)

Ojciec Święty wskazał, że jeśli biegniemy wytrwale, patrząc na Jezusa, to podobnie jak tłumy, które „osłupiały wprost ze zdumienia” po wskrzeszeniu córki Jaira, ogarnie nas wielkie zdumienie.

KAI