Franciszek: mądrość serca polega na łączeniu kontemplacji i działania

fot. PAP/Leszek Szymański

– Mądrość serca polega na umiejętności połączenia dwóch elementów: kontemplacji i działania – przypomniał papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy „Anioł Pański”. Papież nawiązując do fragmentu dzisiejszej Ewangelii opowiadającym o wizycie Jezusa w domu Marty i Marii i postawach dwóch sióstr zachęcił abyśmy „stawali u stóp” Jezusa. 

Wskazując na postawę Marii papież zachęcił abyśmy się umieli zatrzymać pośrodku dnia i być z Panem, który „przechodzi”, aby następnie powrócić, z większą pogodą ducha i skutecznością do rzeczy powszednich. – Jezus zdaje się powtarzać każdemu z nas: „Nie daj się przytłoczyć tym, co masz do zrobienia, ale słuchaj przede wszystkim głosu Pana, aby dobrze wypełniać zadania, jakie które wyznacza ci życie” – mówił Ojciec Święty.

TŁUMACZENIE:
„Zatem dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że mądrość serca polega właśnie na umiejętności połączenia tych dwóch elementów: kontemplacji i działania. Marta i Maryja wskazują nam drogę.”

Po modlitwie „Anioł Pański” papież przypomniał o tym, iż wczoraj minęło 50 lat od chwili kiedy człowiek postawił stopę na księżycu. Zaznaczył, aby ten wielki krok dla ludzkości rozpalił pragnienie wspólnego dążenia do jeszcze większych celów.

KAI