Franciszek: misja chrześcijańska opiera się na modlitwie i ubóstwie

fot. PAP/Leszek Szymański

Przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie, papież Franciszek nawiązał do niedzielnej Ewangelii, w której Jezus wysyła oprócz 12 apostołów, także 72 uczniów na misję.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że Pan polecił im, aby nie brali ze sobą niczego, ale modlili się i udali w drogę. Pojawiło się także odniesienie do innego fragmentu czytań, mówiącego o potrzebie robotników na żniwa Pańskie.

Papież Franciszek podkreślił, że liczba 72 uczniów prawdopodobnie wskazuje wszystkie narody. Zapowiada to misję Kościoła, jaką jest głoszenie Ewangelii wszystkim ludom. Prośba Jezusa dotycząca obecności robotników na żniwach Pańskich jest wciąż aktualna – mówił papież:

„I każdy z nas powinien to czynić (prosić Pana żniwa, aby posłał robotników na nie) sercem otwartym, postawą misyjną, a nasza modlitwa nie powinna się ograniczać tylko do naszych potrzeb, gdyż modlitwa prawdziwie chrześcijańska jest wtedy, gdy ma wymiar powszechny”.

Na zakończenie Franciszek poprosił o chwilę modlitwy w ciszy za ofiary ataku lotniczego w Libii oraz masakr w Afganistanie, na Mali, w Burkina Faso i Nigrze.

KAI