G. Schetyna: PO idzie do wyborów w Koalicji Obywatelskiej

fot. PAP/Piotr Nowak

Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, samorządowcy – to skład Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. Taka jest decyzja Zarządu PO, o której podczas konferencji prasowej poinformował szef partii Grzegorz Schetyna.

Jak wyjaśnił, Koalicja Obywatelska będzie miała „formułę otwartą, a nie partyjną”.

– Jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd i pomysł na Polskę, którzy chcą bronić razem z nami demokracji, praworządności i pozycji Polski w Unii Europejskiej – mówił lider PO. Dodał, że na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się między innymi społecznicy, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Grzegorz Schetyna poinformował, że 20 procent miejsc na listach Koalicji Obywatelskiej dostaną ludzie opozycji obywatelskiej i z organizacji pozarządowych.

– Chcemy koalicji demokratów i patriotów – powiedział szef PO. Dodał, że na listach Koalicji Obywatelskiej miejsca piąte, dziesiąte i ostatnie dostaną samorządowcy. Polityk zapowiedział też tworzenie wspólnych list KO do Senatu, między innymi z PSL.

– Rozmawialiśmy o tym wcześniej, wierzymy, ja wierzę w to, żeby reprezentacja poszczególnych komitetów wyborczych opozycji była komplementarna, żeby nie walczyć ze sobą – powiedział Grzegorz Schetyna.

Koalicja Obywatelska przedstawi listy na wybory parlamentarne 26 lipca. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się między 12 października a 12 listopada.

IAR