Interwencja Warszawska o proteście taksówkarzy

fot. Mikołaj Michalecki

Taksówkarze czekają na konkretne działania rządu. Jeżeli planowane zmiany w ustawie o transporcie drogowym i wzmożone kontrole przewoźników nie przyniosą oczekiwanego skutku, to kierowcy ponownie wyjadą na warszawskie ulice. Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu doszło do licznych protestów taksówkarzy, którzy domagają się zlikwidowania szarej strefy.

– Po rozmowach z przedstawicielami rządu, służby przystąpiły do zdecydowanych działań – ocenił w Interwencji Warszawskiej Jarosław Iglikowski ze Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz.

 

Wzmożone kontrole odbywają się od kilku dni i są już pierwsze rezultaty – mówi dla Radia Warszawa Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

 

Kontrole to jednak nie wszystko – wskazują taksówkarze. Potrzeba zmian w przepisach ustawy o transporcie- zaznaczył na antenie Radia Warszawa Jarosław Iglikowski.

 

Taksówkarze domagają się zawieszenia aplikacji nielegalnych przewoźników. To jednak może stać się dopiero po zmianie przepisów – tłumaczył w Interwencji Warszawskiej Jarosław Iglikowski ze Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz.

 

– W ciągu kilku ostatnich dni podczas wzmożonych kontroli przewoźników Inspektorzy Transportu ujawnili wiele nieprawidłowości – mówi dla Radia Warszawa Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

 

– W ciągu miesiąca muszą pojawić się realne zmiany dla taksówkarzy – podkreślił na antenie Radia Warszawa Jarosław Iglikowski ze Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz.

 

Taksówkarze dają czas rządowi do połowy maja. W tym czasie ma zostać zaprezentowany nowy projekt ustawy o transporcie.

Mikołaj Michalecki

Cała rozmowa: