Interwencja Warszawska o zakwestionowaniu uchwały w sprawie budżetu

fot. www.facebook.com/InterwencjaWarszawska

Siedemdziesiąt siedem milionów złotych – tyle ma wynieść w tym roku wartość wszystkich projektów w ramach budżetu partycypacyjnego. Niestety na razie warszawiacy nie mogą zdecydować na co zostaną przeznaczone fundusze. Uchwałę rady miasta w sprawie budżetu obywatelskiego zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

– W dokumencie przyjmowanym na jednej z sesji w środku nocy popełniono podstawowe błędy – wskazał w audycji Interwencja Warszawska warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki.

 

– Na najbliższej sesji rady miasta uchwała zostanie poprawiona – zapowiedziała radna Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Wyrwał.

 

Takimi działaniami zaniepokojeni są również dzielnicowi radni. Wśród takich samorządowców jest radny dzielnicy Białołęka Filip Pelc.

 

W ramach budżetu obywatelskiego powinny być realizowane nieduże inwestycje, które są potrzebne mieszkańcom – przypomniał Dariusz Lasocki.

 

Stołeczni urzędnicy pracujący przy budżecie obywatelskim oceniają każdy projekt i podejmują decyzję o jego publikowaniu – dodała Agnieszka Wyrwał.

 

Projektem uchwały budżetu obywatelskiego stołeczni radni zajmą się na sesji 28 marca.

Mikołaj Michalecki

Cała rozmowa: