J. Zieliński: analizy wskazywały, że trzeba powrócić do czteroletniej nauki w liceach

fot. siodma9.pl

W szkołach średnich w Warszawie brakuje około trzech tysięcy miejsc dla uczniów – alarmują stołeczne władze. Od pierwszego września w szkołach spotka się podwójny rocznik z podstawówek i zlikwidowanych gimnazjów.

Na przygotowanie infrastruktury, aby podwoić miejsca przede wszystkim w liceach i technikach miasto wydało ponad 60 milionów złotych. Ministerstwo na ten cel przekazało stolicy tylko 3,5 miliona złotych – wskazują stołeczni urzędnicy.

– Takie hasła są politycznymi zagrywkami – zaznaczył na antenie Radia Warszawa w Poranku „Siódma9” wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

 

– Reforma oświaty była potrzebna, ponieważ trzeba powrócić do czteroletniej nauki w liceach – podkreślił Jarosław Zieliński.

 

W środę doszło do spotkania ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Ministerstwo podkreśla, że ostateczną liczbę brakujących miejsc poznamy 16 lipca. Wtedy w Warszawie uczniowie otrzymają informację o przyjęciu do szkół.

Mikołaj Michalecki

Cała rozmowa:

Wszystkich rozmów z gośćmi audycji „Siódma9” można wysłuchać w internecie pod adresem: www.siodma9.pl.