Jarmark Floriański po raz 14!

W niedzielę 19 maja odbędzie się 14. edycja Jarmarku Floriańskiego. Ulica Floriańska, przy której znajduje się katedra warszawsko-praska, zapełni się w tym dniu kramami i stoiskami z regionalnymi produktami i rękodziełem lokalnych artystów.

Kiermasz rozpocznie się już o godzinie 9 i potrwa aż do wieczora. Mieszkańcy co roku chętnie krążą między stoiskami podziwiając prace artystów i próbując regionalnych specjałów. Dla najmłodszych uczestników Jarmarku przygotowane zostały darmowe „dmuchańce” i animacje. Ciekawie zapowiada się stoisko urządzone w klimacie dawnej Warszawy, gdzie dzieci będą mogły poznać podwórkowe gry takie jak klasy czy kapsle.

Od godziny 14.30 rozpocznie się program na scenie głównej, zlokalizowanej u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Kłopotowskiego. Już na samym początku sporą dawkę uśmiechu zapewni Kabaret Księdza Proboszcza, a o jego odpowiedni poziom do końca Jarmarku zadbają do spółki Formacja Chatelet i Paranienormalni. Warszawskim akcentem na scenie będzie występ Kapeli Praskiej oraz warsztaty taneczne „Ta ostatnia nadziela” w wykonaniu Stowarzyszenia Format Zero i Akademii Tanga. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiej muzyki – Urszula. Na warszawskiej Pradze z pewnością zabrzmią tego dnia jej największe przeboje: „Konik na biegunach” czy „Dmuchawce, latawce, wiatr”

A może maja Państwo w domu przeczytane już dawno książki, które zajmują tylko miejsce? To świetnie! W trakcie imprezy będzie możliwość wymiany książek z biblioteką.

Gości wydarzenia zapraszamy do korzystania z darmowego parkingu na terenie Galerii Wileńskiej.

Program na scenie:

  • 14.30 Kabaret Księdza Proboszcza
  • 15.00 Kapela Praska
  • 15.45 Ta ostatnia niedziela – warsztaty tanga
  • 16.15 Ceremonia wręczenia Florianów
  • 16.45 Formacja Chatelet
  • 18.00 Paranienormalni
  • 19.15 Urszula

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Patronat nad Jarmarkiem Floriańskim objął Jego Ekscelencja Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Partnerami imprezy są: Galeria Wileńska i Warszawski Ogród Zoologiczny. Patroni medialni: TVP 3 Warszawa oraz Radio Warszawa.