Już 4 czerwca koncert "Bądź jak Jezus!" w Mysłowicach

Szósta edycja wyjątkowego Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego odbędzie się w czwartek 4 czerwca w Mysłowicach pod hasłem: „Potęga Miłości”. Spotkamy się, aby wspólnie uczcić i poczuć potęgę tej Miłości, która od Krzyża rozprzestrzenia się każdego dnia na cały świat.

Kochamy, bo jesteśmy kochani. Tysiące ludzi wspólnie podkreśli to śpiewem, modlitwą, uwielbieniem i radością wraz ze wspaniałymi artystami z Polski i z zagranicy, którzy zaśpiewają i zagrają na scenie: Hillsong London (Wielka Brytania), Leeland (USA), Natalia Niemen, Maleo Reggae Rockers, Gabriela Gąsior & Holy Noiz oraz New Day.

„Bądź Jak Jezus!” to wielki koncert ewangelizacyjny, który od 2010 roku przyciąga wielotysięczną publiczność z Polski i z zagranicy. Na scenie koncertu prezentowały się dotychczas gwiazdy muzyki chrześcijańskiej światowego formatu: Leeland (USA), Israel Houghton & New Breed (USA), Martin Smith (Wielka Brytania), Mietek Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia, Artaszes „ARCI” Baroyan (Armenia), Viola Brzezińska, Beata Bednarz, New Life M., Mate.O, Deus Meus i wielu, wielu innych.

Celem koncertu od początku jest budowanie jedności w wymiarze religijnym, rodzinnym i społecznym. Chcemy pokazać nowe, dynamiczne i pełne zaangażowania chrześcijaństwo. Człowiek wierzący to nie archaicznie myślący konserwatysta, ale nowoczesny i racjonalny członek polskiego i europejskiego społeczeństwa, który nie boi się mówić, że Bóg istnieje, jest Stworzycielem i działa w świecie.

Szczególnymi adresatami naszego przedsięwzięcia są rodziny, chcemy, jednak, by koncert „Bądź jak Jezus!” był okazją do zatrzymania się i refleksji dla wszystkich ludzi zabieganych, pochłoniętych codzienną pracą, niepotrafiących znaleźć czasu na refleksję i odpoczynek. Jak co roku na publiczność czekać będą także: miasteczko zabaw dla dzieci, stoiska wydawców chrześcijańskich z muzyką, filmem oraz literaturą, stoiska wspólnot i kościołów chrześcijańskich oraz wiele innych atrakcji.

Radio Warszawa jest patronem medialnym koncertu „Bądź jak Jezus!”.