Kard. Parolin: Kościół irlandzki przyznał się do swoich błędów

fot. PAP/ITAR-TASS

Watykański sekretarz stanu powiedział, że skandale pedofilskie i nadużycia seksualne miały niszczący wpływ na świadectwo wiary, jakie daje Kościół. Kardynał Pietro Parolin wypowiadał się w kontekście sobotniej podróży papieża do Irlandii, szczególnie dotkniętej tym zjawiskiem.

Hierarcha w wywiadzie udzielonym watykańskiemu portalowi „Vatican News” podkreślił, że te skandale, które nazwał horrorami, bardzo głęboko wstrząsnęły wszystkimi.

 

Tłumaczenie:
„Jestem przekonany, że Kościół irlandzki przyznał się do swoich błędów i grzechów, a także podjął kroki, które sprawią, że te okrucieństwa się nie powtórzą.”

Kardynał Parolin dodał, że w pierwszym rzędzie zadaniem Kościoła jest opieka nad ofiarami i pomoc, by mogły odbudować swoje życie. Franciszek udaje się z dwudniową pielgrzymką do Irlandii na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin. W programie wizyty znalazło się prywatne spotkanie papieża z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony kleru. Papież będzie się także modlił w ich intencji w sobotę w dublińskiej katedrze.

IAR