Home / Polecane  / Kenijczyk zwycięzcą 10. Półmaratonu Warszawskiego

Kenijczyk zwycięzcą 10. Półmaratonu Warszawskiego

Prawie 14 tysięcy osób z ponad 40 krajów wzięło udział w 10 Półmaratonie Warszawskim. Zwycięzcą biegu został Kenijczyk – Limo Kiprop,  z czasem 1 godzina i 52 sekundy.

Najszybszy z Polaków był Adam Nowicki, który zajął 7. miejsce.  21 kilometrów przebiegł w ciągu godziny, 4 minuty i 34 sekund. Wśród kobiet wygrała Amane Beriso z Etiopii, z czasem 1:10:54, druga była Polka –  Katarzyna Kowalska, która dobiegła na metę nieco ponad minutę później (czas: 1:12.10).
Uczestnicy 10-tego Półmaratonu Warszawskiego wystartowali o godz. 10:00 z ulicy Królewskiej. Trasa przebiegała przez Śródmieście i Mokotów. Z uczestnikami biegu, tuż przed startem rozmawiał reporter Radia Warszawa – Krzysztof Jędrasik
obrazek – półmaraton1
Na trasie Półmaratonu Warszawskiego było 20 muzycznych punktów kibicowania. Dla uczestników przygotowano 42 tysiące litrów wody i 27 tysięcy litrów napojów, a także 700 kg bananów na czterech punktach odżywiania. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. W organizacji wydarzenia pomagało 1200 wolontariuszy.