Kolejne odszkodowania Komisji Weryfikacyjnej na ponad 200 tys. zł

fot. PAP/Adam Guz

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich uchyliła kolejne decyzje zwrotowe. Tym razem chodzi o kamienicę przy Kazimierzowskiej 34 oraz tereny u zbiegu Czerniakowskiej i Szarej. Przyznano tez kolejne odszkodowania i zadośćuczynienia. Łącznie na ponad 200 tysięcy złotych. Nie podjęto decyzji w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy Lutosławskiego 9.

Jedna z decyzji dotyczy nieruchomości przy ul. Kazimierzowskiej 34. Komisja uchyliła decyzję zwrotową i nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy. Nieruchomość ma zostać przejęta w zarząd przez miasto. W wyniku decyzji zwrotowej kamienica trafiła do Jakuba R. – osoby, która w stołecznym ratuszu była do 2012 roku odpowiedzialna za warszawskie reprywatyzacje. Miasto oddało, wartą kilka milionów złotych, kamienicę w jego ręce wkrótce po tym jak odszedł on z pracy.

Druga decyzja dotyczy działki przy ulicy Szarej i Czerniakowskiej, na której znany z warszawskich reprywatyzacji biznesmen zamierzał postawić apartamentowiec. W tym przypadku komisja unieważniła decyzję reprywatyzacyjną.

IAR